Jak jsem za první 2 roky vydělal s DropShippingem téměř 500 000 Kč

👍▶️ V předchozím článku ◀️ s názvem Chcete podnikat? Ukážeme vám, jak si přivydělávat i desítky tisíc měsíčně jsme si řekli zejména důvody, proč byste zrovna vy měli s DropShippingem začít podnikat.

Když jsem na DropShipping model podnikání narazil, nebyly tehdy ještě pokročilé e-shop systémy, pod kterými bych mohl začít a které by mne do celé problematiky uvedly. Co jsem se nenaučil sám, a co jsem si sám nakonec také neudělal, to jsem neměl. Vše se odehrávalo způsobem typu pokus – omyl. A než jsem pochopil klíčové aspekty figurující v tomto byznysu, uteklo hodně vody. Proto se chci o tyto informace podělit, protože řadu věcí je skutečně jednoduché pochopit a stejně snadné učinit. Těžké (rozumějte: zdlouhavé a drahé) je zjistit, které jsou více důležité a které méně či vůbec.

👍 Jak jsem kladivem postavil vesmírnou loď a vyletěl na Měsíc

Moje vlastní zkušenost: chtěl jsem založit e-shop s gadgety. Gadgety jsou zábavné produkty, vychytávky, chytré, užitečné i ujeté předměty včetně kanadských žertovinek. A tak se také stalo. Tehdy jsem se napojil na hlavního DropShipping partnera, který je i hlavní a důležitý dodnes. A spustil prodej zboží od dodavatele, který se na danou tématiku zaměřoval.

Po asi měsíci práce jsem naznal, že bych chtěl zkusit prodej s více dodavateli. Přidat předměty. Prodávat toho zkrátka víc. Jenže nastal problém: každý dodavatel expedoval z jiného místa, takže zákazník nemohl objednat zboží od různých dodavatelů současně v procesu jedné objednávky. A zákazníka tohle zrovna moc nezajímá. Chce všechno nebo nic. Jenže jak chcete sjednotit objednávky, když se jedna expeduje z Ostravy a druhá z Prahy? Ale chtít po zákazníkovi dvojité poštovné? Technicky nebylo nijak vyřešeno, jak spravovat více dodavatelů zároveň.

K tomu slevy u produktů – musel jsem nastavovat ručně produkt po produktu. No jo, jenže když prodáváte 1000 produktů a pak 10 000 produktů, netrávíte čas ničím jiným než nastavováním slev. A jak to tak bývá, ze začátku se objednávky moc nehrnuly. Nešlo ani nastavovat ceny dopravy a žádný e-shop systém tehdy na trhu neumožňoval editaci produktů, jejich obrázků a čehokoliv, co byste u vlastního e-shopu považovali za samozřejmé.

Začínat s DropShippingem bylo jako kdyby vám někdo dal kladivo a řekl „teď postav vesmírnou loď a vyleť na Měsíc“.

😮 Z jedné objednávky za týden na 100 za den

Nakonec se mi podařilo vybudovat byznys, který za dva roky vygeneroval téměř 500 000 Kč zisku. Začínal jsem na jednom dodavateli, dnes jich prodávám 35. Začínal jsem na jedné objednávce za týden, dnes můj e-shop generuje za den i 100 objednávek.


ℹ️ Graf s čistým ziskem za rok 2016 (Prosinec) až Prosinec 2018

A všechny zmíněné problémy, a řadu dalších, se mi podařilo odstranit. Vás tedy nečeká to, co mně.

☝️ Zejména vás pak naučím toto:

(rozhodnete-li se pro správné volby doporučované v dalších článcích):

Jak zajistit, abyste mohli předměty, které prodáváte, libovolně editovat
Jak zajistit, abyste mohli editovat ceny produktů hromadně a efektivně
Jak správně editovat ceny dopravy a způsobů plateb pro vaše zákazníky
Jak si zajistit, abyste mohli prodávat zboží od více dodavatelů v jednom e-shopu

👉👉👉 Připraveni? Fajn. Teď rozhodně nepřestávejte číst, protože si v dalším článku povíme, Co byste měli vědět, než s DropShippingem začnete 👈👈👈