Obchodní podmínky a další právní dokumenty neřešíte!

Jak a kde si vybrat doménu a napojit ji na e-shop jsme si řekli v předešlém článku s názvem Výběr a založení domény s názvem vašeho e-shopu!. E-shop tedy máme pojmenovaný a nyní nás čeká pár nezbytností, mezi kterými jsou právě právní dokumenty.

Jedna z prvních bariér, když zakládáte svůj e-shop, bývá v právních dokumentech. Zpravidla žádné nemáte. Navíc nevíte, kde je pořídit, pokud vás rovnou nenapadne to, že je z jiného e-shopu ukradnete (což nedoporučujeme, protože jde o porušení autorského zákona).

V DropShipping modelu vás nic takového nečeká – obchodní podmínky a další nezbytnosti jsou připraveny a čekají jen nato, až je doplníte o potřebné údaje – název vaší společnosti, sídlo, jiné kontaktní údaje. 

U prodejce DropShipping.cz je naleznete v administraci, v sekci Znalostní bázeObchodní podmínky a zásady zpracování osobních údajů služby Dropshipping.cz > Obchodní podmínky a Zásady pro vaše zákazníky (na e-shop)

Jaké právní dokumenty jsou třeba?

Obchodní podmínky
Ty stanovují dle platných zákonů, kdo hraje jakou roli. Tedy vy nejste v našem případě jako prodejce, ale jako provozovatel e-shopu. Kdo je prodejce? Je to dodavatel zboží – v našem případě například Gadget House s.r.o. Prodejcem je vždy, ať už prodáváte od jakéhokoliv dodavatele, kterého si u něj vyberete prostřednictvím e-shop systému Dropohs.com.

Zásady zpracování osobních údajů (nebo také jako Ochrana osobních údajů atp.)
Jsou v podstatě reakcí na GDPR, respektive splňují potřebné náležitosti a určují, kde a jakým způsobem se jaké údaje zpracovávají. I zde jen doplníte údaje a nic jiného neřešíte.

Ještě něco?

Reklamace
Ano, je dobré poskytnout zákazníkovi také pokyny pro reklamaci zboží. Vy reklamaci neřešíte, to za vás dělá prodejce. Zákazník ale neví, kam se má s reklamací zboží obracet. Proto je dobré mít instrukce k reklamaci na stránkách.

Kontaktní údaje
Vaše základní kontaktní údaje nestačí mít jen v obchodních podmínkách, je nutné proto zřídit vlastní sekci. Vyhrazují si to prodejní kanály, které vás bez této informační nutnosti nepřijmou. Stačí název a sídlo společnosti včetně e-mailu. Telefon nemusí být povinný.

Ceník poštovného a balného
Tuto sekci očekává určitá část zákazníků pro to, aby se rozhodla, zda u vás provedou objednávku. Důležitá je ale ještě z jiného důvodu – bez této sekce nelze prodávat v inzerentní síti Google Ads. Pokud začínáte, pravděpodobně ještě nemáte vytvořenou cenovou politiku poštovného a balného. Proto je dobré se obrátit na podporu Dropohs.com, kde vám poskytnou tipy, jak takové ceny nastavit. A až poté je můžete vepsat do vlastní sekce jako rekapitulaci nabízených služeb.

Bravo! Další důležitá část je za vámi!

V dalším článku s názvem Zabezpečte svůj e-shop! si povíme něco o zabezpečení domény, pod kterou jste se rozhodli e-shop provozovat. ( To, jak si takovou doménu zařídit, jsme si pověděli v článku Výběr a založení domény s názvem vašeho e-shopu!. )